https://www.carrent.co.il/Tips.aspx
הזמנות אחרונות באתר
מאמרים בנושא השכרת רכב בחו"ל

טיפים והמלצות בנושא השכרת רכב בחו"ל

כל המידע המפורט על השכרת רכב בחו"ל כאן בהמשך, לרבות בנוגע לביצוע, שינוי וביטול הזמנות, הינו בכפוף לתנאי השימוש ותקנון האתר וכן בכפוף לאישורו ולתנאי ההתקשרות עם ספק רלוונטי. למעט ההפניה למחלקת הלקוחות שלנו, אין לראות במידיע המפורט בהמשך ייעוץ או הוראה לפעולה, הינו מידע התחלתי כללי בלבד, אנו לא נושאים באחריות כלשהי לדיוקו או שלמותו והשימוש במידע זה הינו על אחריות המשתמש בלבד

מערכת הנסיעות שלנו נועדה לאפשר לנוסע העצמאי לבצע הזמנות של שירותי תיירות שונים בכלל והשכרת רכב בחו"ל בפרט. השימוש במערכת של אתר קאר רנט מאפשר לך כלקוח להימנע מעמלות סוכן הנסיעות אשר לרוב מבצע הזמנות באמצעות מערכות דומות, אך לפי אופי פעילותו כלל הפעולות שהוא מבצע מתורגמות לעלות זמן עבודתו. עלות זו מתורגמת לעלויות מוצר סופי גבוהות יותר עבורך הצרכן. באמצעות שליטה קלה ונוחה במערכת ההזמנות שלנו תוכל להימנע מהוצאות אלה ולחסוך עשרות אחוזים בעלויות נסיעתך לחו"ל

בדוק את מזג האוויר ביעד נסיעתך

האקלים במדינות ארה"ב ואירופה שונה מהאקלים בישראל ולכך יש להיתכונן היטב לקראת נסיעתך לחו"ל. מומלץ לוודא את מזג האוויר הצפוי ביעד נסיעתך בטרם ביצוע הזמנה השכרת רכב. אם במדינת היעד צפויים סופות שלגים, מבול או תנאי מזג אוויר קיצונים אחרים, אנא דאג להצטייד בהתאם, להזמין ערכת חורף לרכב, צמיגי שלג מיוחדים ואולי לשקול השכרת רכב מסוג 4X4 לחווית נהיגה בטוחה יותר

מועדי הזמנה להשכרת רכב

מלאי הרכב משתנה באופן תמידי בהתאם לעונתיות ותנודות ברמת התיירים במדינות יעד השונות. באמצעות הזמנה מוקדמת ככל האפשר של השכרת רכבים בחו"ל תוכל להבטיח לעצמך סוג הרכב המבוקש וגם לשלם פחות בהזמנות מראש.

גיל הנהג ותנאי פוליסה

חשוב לשים לב להגבלות גיל הנהג הראשי בהשכרת רכב בחו"ל. אומנם טווח הגילאים משתנה בהתאם לספק הרכב, גיל מינימאלי ממוצע ככלל עומד על 21 שנה עם וותק רישיון של שנה אחת לפחות. במקרים מסוימים יידרשו נהגים צעירים לשלם תוספת פרמיה להשכרת רכב, אשר משקללת תנאי ביטוח, סוגי וקבוצות רכב הזמינים לנהיגה ותנאים נוספים.

תנאים והגבלות אלה מצויינים במפרט תנאי ההשכרה עבור כל רכב ורכב וחשוב להיוודע לתנאים המגבילים ולכיסוי הביטוחי הכלול במחיר. ייתכן ובעבור חריגות תצטרכו להוסיף תשלום כפי שמפורט בתנאי ההשכרה שהוזכרו. כמו כן, מחירי ההשכרה משתנים בהתאם לגיל הנהג הראשי ולכן חשוב להקפיד להזין בצורה נכונה את גיל הנהג בעת ביצוע חיפוש השכרת רכב באתר.

חשוב לוודא כי כיסוי הביטוי בפוליסה רחב ככל האפשר, מאחר ולא כל הספקים כוללים במחיר בסיסי ביטוח גניבות או צד ג', שירותי גרירה או סיוע דרך, נזק לרכב ולגחון, קילומטראז' בלתי מוגבל וכו'. אנא בחרו ברכב שעונה בצורה מירבית על צרכי נסיעתכם, תוך שקלול כלל הגורמים שצוינו לעיל, על מנת להגיע לתנאי העסקה המשתלמת ביותר עבורכם.

ביצוע הזמנות באתר:

תשלום בגין הזמנות שמתבצעות באתר אפשרי בכרטיסי אשראי מסוג Visa ו-MasterCard בלבד. לצורך הבטחת תשלום השתתפות עצמית יש לוודא בתנאי ההשכרה אילו סוגי כרטיסי אשראי מקבלת ספקית הרכב ממנה תקבלו את הרכב.

ביטוח השכרת רכב בחו"ל - לפני ביצוע ההזמנה אנא עיינו בתנאי ההשכרה לרכב בו אתם מעוניינים על מנת להיווכח שתנאי השכרתו עונים על דרישותיכם. תנאי השכרת הרכב כוללים מידע חלקי על הכיסוי הביטוחי, הגבלות גיל, צורות תשלום וכרטיסי אשראי מתאימים, הטבות, מדיניות דלק וקילומטראז', מוצרים נלויים, עמלות ומידע חיוני אחר. אנו ככלל נמליץ לבחון אפשרות לשכור רכבים עם כיסוי ביטוחי מקסימאלי ואף לרכוש ביטוח החזר השתתפות העצמית בעת קבלת הרכב.

קבלת רכב

לצורך קבלת הרכב שהזמנתם אנא פנו לדוכן של חברת השכרת הרכב כפי שצוין בשובר ההזמנה שנשלח אליכם בהגיעכם לדוכן. ככלל תתבקשו להציג שובר השכרה ( ולא טופס הזמנה באתר ), רישיון נהיגה בינלאומי על שם שוכר הרכב, דרכון של הנהג וכרטיס אשראי בינלאומי.

לידיעתכם, בעת השכרת הרכב הנהג הראשי צריך להציג כרטיס אשראי בינ"ל על שמו , לצורך הבטחת כיסוי דמי השתתפות עצמית. כנהוג בענף השכרת הרכב בישראל ובעולם, חברת השכרת הרכב תשריין סכום מינימום ממסגרת כרטיס האשראי בעת מסירת הרכב, אשר יבוטל בעת החזרת הרכב בצורה תקינה. סכום זה לא מחויב בעת קבלת הרכב, אלא רק "משוריין" לטובת חברת ההשכרה לכיסוי נזקים, כך שחיוב בפועל יתרחש רק במקרה של אירועים חריגים, לרבות גניבה, תאונה, נזק לצד ג' וכד'. בכל מקרה, חשוב לוודא כי בכרטיס האשראי יש מסגרת מספקת לרכישות בחו"ל, על מנת למנוע מצבים לא נעימים של מחסור במסגרת האשראי בעת השכרת הרכב ולאורך כל תקופת שהייתך בחו"ל.

ככלל, בנוסף להצגת המסמכים שצויינו לעיל, תתבקשו לחתום על הסכם השכרה עם ספקית השכרת הרכב. אנא וודאו כי תנאי ההשכרה בחוזה ברורים לכם ותואמים את הרשום בשובר ההזמנה שברשותכם. חתימה על הסכם השכרה זה הכרחית ולכן חשוב להיות מודעים לכל הפרטים המצויינים בו.

ספקיות הרכב השונות מציעות שרותים ומוצרים נוספים הניתנים להזמנה בעת קבלת הרכב. תשלום בעבור רכישת מוצרים ו/או ביטוחים אלו ייעשה במקום, בתוספת מיסים על פי חוק מקומי ובהתאם למחירון המוצג על ידי ספקית הרכב. בעת חתימה על הסכם רכישה למוצרים נוספים וודאו פעם נוספת כי: א. מוצרים אלוה כבר לא כלולים בחוזה השכרה המוקורי ב. עונים על הדרישות שלכם ו/או התיאור שנמסר לכם ע"י ספקית הרכב.

נהג נוסף

ספקיות השכרת רכב רבות מאפשרות לרשום נהג נוסף מעבר לנהג הראשי, אשר יוכל לנהוג ברכב. במידה והנכם מתכננים יותר מנהג אחד, נהג נוסף צריך להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי בר תוקף ודרכון, לצורך רישומו בחוזה השכירות. אנא שימו לב כי רישום זה אפשרי רק בעת קבלת הרכב ולא ניתן לבצע רישום מקדים לנהג נוסף באתר.

ברוב המקרים דורשות ספקיות השכרת רכב תשלום נוסף עבור נהג שני. ניתן לראות עלות זו בתנאי השכרת רכב בעת ביצוע ההזמנה באתר. חשוב להוודא כי הנהג הנוסף עונה על דרישות גיל וותק רישיון ועל תנאים נוספים של ספק רכב. בעת רישומו של הנהג הנוסף בחוזה, חשוב לוודא כי הכיסוי הביטוחי נשאר בתוקפו גם לגביו.

תהליך קבלת רכב

בעת קבלת הרכב אצל ספקית השכרת הרכב חשוב להיוודע לציוד הכלול בו ואופן תפעולו. בידקו כי אורות, מגבים, מנעולי דלתות, חלונות וחגורות הבטיחות פועלים בצורה תקינה. וודאו נוכחותו של גלגל רזרבי וערכה להחלפת גלגלים, משולש אזהרה ואביזרים הכרחיים אחרים.

חשוב להקפיד על מילוי דלק מתאים לסוג הרכב שהושכר על ידכם. וודאו עם ספקית הרכב פרט זה, מאחר ומילוי סוג דלק לא נכון עלול לגרום להשבתת הרכב ועלול לגרור חיוב בהוצאות התיקון.

ככלל נמליץ כי בעת מילוי טופס מסירת הרכב על ידי סוכן ספקית הרכב חשוב לציין כל פגם ולו הקטן ביותר הקיים במרכב הרכב או בתוכו. מקובל כי תקבלו רכב עם מיכל דלק מלא, אך במידה וכמות הדלק שונה הקפידו לציין פרט זה בטופס מסירת הרכב ותחזירו רכב עם כמות דלק זהה.

חוקי תנועה

למען שמירה על בטיחותכם והנוסעים עמכם אנא הקפידו לשמור על חוקי התנועה המקובלים במדינת נסיעתכם. חוקי התנועה משתנים ממדינה למדינה, בכל הנוגע למהירויות נסיעה, תמרורים, רמזורים, כיווני תנועה והנסיעה, חנייה, סימוני כביש וכד'. ברוב המדינות האירופאיות וארה"ב קנסות בגין אי ציות לחוקי תנועה המקומיים גבוהים, וכך גם קנסות בגין חנייה לא תקינה. על מנת להימנע מאי נעימויות אלו דאגו לציית לחוקי תנועה מקומיים, להחנות רכב כדין או להשתמש בחניונים ציבוריים. קנסות חניה או תנועה שיתקבלו על ידכם צריכים להיות משולמים בטרם תעזבו את המדינה. במידה ולא תשלמו דוחות שקיבלתם, ספקית הרכב לרוב תחייב אותכם בגין הוצאות נוספות מעבר לכיסוי קנסות ודוחות אלה.

לצורך הימנעות מפריצה לרכבכם או גניבת חפצים אישיים, אנא הקפידו להשאיר רכב נעול, לקחת עמכם חפצים יקרי ערך ותיקי יד בכל יציאה מהרכב. במידה והשכרתם מערכת ניווט דאגו להסירה בכל יציאה מהרכב ולפחות לנועלה בתא הכפפות, מאחר וזו אחד הסיבות השכיחות לפריצה לרכב.

במקרים של גניבה, תאונה או תקלה ברכב אנא דווחו על כך מיידית לספקית הרכב. מספרי החירום של הספקית מודפסים על חוזה השכירות שקיבלתם בעת קבלת הרכב. במידה והחוזה כולל שירותי דרכים ו/או גרירה, אנא צרו קשר עם ספקית הרכב בדבר הפעולות שעליכם לבצע, פרטים על רכב חליפי וכדו'. במקרים של תאונות או גניבת רכב, יהיה עליכם לדווח על כך גם למשטרה המקומית. אנא שימרו העתקי דו"חות אלה לצורך הימנעות מאי הבנות עם ספקית הרכב. במקרה של תביעת ביטוח תצטרכו למלא דו"ח נוסף אשר יימסר לכם על ידי ספקית הרכב.

מעבר בין מדינות

במידה ואתם מתכננים נסיעה בין מספר מדינות חשוב להיוודע לפרטים אלה בטרם ביצוע הזמנת הרכב - מעבר בין גבולות המדינה בה הושכר הרכב במקרים רבים מותנה בקבלת אישור לכך מספקית הרכב בעת קבלת הרכב. במידה והנך מתכנן מעבר בין מדינות אנא עיין בתנאי ההשכרה לרכב בו הנך מעוניין.

החזרת רכב

ככלל, יום שכירות הינו 24 שעות, לכן יש חשיבות להחזרת רכב עד השעה בו הוא נלקח. איחור בהחזרת רכב עלול לגרור תשלומים והוצאות נוספות. זכרו שמחיר ההשכרה באתר לא משקף עלות השכרה ישירה אצל ספק רכב במקום ולכן יש לוודא פרטים אלה בעת קבלת הרכב.

את הרכב יש להחזיר לתחנת ההחזרה כפי שצויין בשובר ובחוזה ההשכרה, עם כמות דלק זהה לזו שהייתה בעת קבלת הרכב על ידכם. ספקים נוהגים לגבות תשלומים גבוהים בגין דלק שחסר, תעריפים אלו עולים משמעותית על עלות דלק בתחנות הדלק בגלל תוספת דמי שירות. הפרש זה יחד עם תשלומים חריגים אחרים ייגבה מכרטיס האשראי שמסרתם בעת קבלת הרכב.

עם החזרת הרכב הקפידו כי בידכם נשאר העתק חוזה השכירות ואישור החזרת הרכב בצורה תקינה. במקרים בהם החזרת הרכב תתרחש מחוץ לפעילות תחנת ההשכרה, השוכר נשאר אחראי לרכב עד למועד קבלתו על ידי ספק הרכב וסגירת החוזה. אנא הקפידו לברר בעת קבלת הרכב פרטים בנוגע לנוהל ההחזרה המקובל במצבים אלה אצל ספקית רכב.

ככלל ניתן לבצע הזמנות רכב חד כיווניות ולהחזיר רכב בתחנת החזרה או מדינה שונה מהיעד בו הרכב נלקח. ספקיות רכב יכולות לגבות תשלום נוסף להשכרות רכב מסוג זה. האתר שלנו מאפשר לבצע הזמנות עם תחנות איסוף והחזרה שונות באותה מדינה. במידה והינך מעוניין להחזיר את הרכב במדינה אחרת, אנא צור קשר עם מחלקת שירות הלקוחות של האתר בטלפון 077-8009010.

מונחים

• ביטוח CDW Collision damage waiver כיסוי נזק לרכב

• ביטוחTW Theft waiver כיסוי למקרה של גניבת הרכב או חלקים ממנו

• ביטוח TP Third party liability protection כיסוי למקרה של נזק לצד שלישי

• Excess – גובה השתתפות עצמית במקרה של אירוע

• Breakdown Assistance – שירות סיוע דרכים במקרים של תקלות ברכב

• Airport Fee – מס נמל במקרים בהם הרכב נלקח ו/או מוחזר בשדה תעופה

• Fuel – ספקיות מסוימות נותנות מיכל דלק חינם, כך שאין צורך במילוי דלק בעת החזרת הרכב

• GPS – רכבים מסוימים מגיעים עם מערכות ניווט מובנות או כלולות במחיר

אף אחד מהביטוחים הללו אינו מכסה נזקים לשמשות , צמיגים ומרכב תחתון.

*בגדר המלצה בלבד

אתרים שותפים