https://www.carrent.co.il/Pages.aspx?pageID=329
הזמנות אחרונות באתר

השכרת רכב בתורכיה

שטח: 780,580 קמ"ר
אוכלוסייה: כ-69,660,600 נפש
עיר בירה: אנקרה
שפה: תורכית, כורדית
דת: מוסלמית
משטר: דמוקרטיה פרלמנטרית
מטבע: לירה תורכית חדשה
שעון: גריניץ + שעתיים
חשמל: 220V 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית: 90+

כשאומרים תורכיה (טורקיה) מתעוררות אסוציאציות רבות: קפה תורכי, סרטים תורכיים, בתי מרחץ וכמובן הסרט אקספרס של חצות.

כמה מכל זה נכון - קשה להגיד מיד, כיוון שמי שמגיע לתורכיה מתקשה להחליט אם הוא באירופה או ב אסיה. זאת, לא רק בגלל האוריינטציה הפוליטית המערבית והמיקום הגיאוגרפי שלה, שמתפרש על הגבול שבין שתי היבשות, אלא גם בגלל שפע הנופים והתרבויות שבמדינה הענקית והמדהימה הזו, היוצרים מעין ערבוב של מזרח ומערב: מסגדים, כנסיות ושרידים מתקופת שלטונה של האימפריה הרומית וכמובן חופי הים התיכון שבדרום המדינה לעומת ההרים שבצפון מזרח.

גם עבר והווה המתערבבים זה בזה הם בהחלט מחזה שכיח בתורכיה: בערים אפשר לראות השפעות מערביות חזקות בבניה, בכלכלה ובתרבות לצד מבנים ישנים וקסומים שמביטים בשלווה על רוכלי רחוב. לאורך חופי הים האגאי נמצאים אתרים הסטוריים רבים שנחשבים לשרידי העיר הקדומה טרויה.

נופיה של תורכיה רבים ומגוונים: הרים גבוהים ומרשימים במזרח, נהרות שוצפים, יערות סבוכים וכמובן שתי רצועת חוף ארוכות שכולם יחדיו מציעים למבקר במדינה אין ספור מסלולי טיול.

מיד כשנוחתים בתורכיה אפשר לחוש בקסם המזרח ששורה במדינה כולה. מכאן אפשר להמשיך לכיוונים רבים ולמטרות שונות: אפשר להצטרף לתיירים החמושים בשמן שיזוף שפניהם מועדות לנופש לחופי הים התיכון בדרום או לחופי הים השחור בצפון ואפשר לבדוק את הנופים הגיאולוגים היחודיים, כגון ההתפרצויות הוולקניות בצורת החרוטים של אזור קאפאדוקיה Cappadocia.

גם בעלי אנרגיות עודפות לא יתאכזבו: בתורכיה אפשר לעשות ראפטינג על נהרות גועשים בקנה מידה עולמי, לצלול ולשנרקל בחופים מדהימים, לטפס על הרים באופן מקצועי או סתם לצאת לטרקים רגליים בהרים וכמובן לעשות סקי על הרים מושלגים.

ארועי התרבות והפסטיבלים של תורכיה הם רבים ומיוחדים ומתקיימים בעונות שונות של השנה: בינואר פסטיבל האבקות גמלים דרומית לאיזמיר Izmir, ביוני פסטיבל האבקות בשמן ב-Sarayaci, בספטמבר פסטיבל אבטיחים ב-Diyarbakar ועוד פסטיבלים דתיים רבים.

מתורכיה לא יוצאים בידיים ריקות: אפשר לרכוש שטיח בשוק באיסטנבול או לזכות למנת שיזוף מושלמת מהחוף באנטליה, אבל גם התרשמות עמוקה מהמבנים העתיקים ומהנופים המיוחדים והרב גוניים שלה יכולה להיות "מתנה" של ממש.

נהיגה בתורכיה:

בתורכיה נוהגים בצד ימין.
הגיל המינימלי לנהיגה בטורקיה הוא 18. חובה לחגור חגורות בטיחות מקדימה ומאחור. אסור לילדים עד גיל 12 לשבת במושב הקדמי. המהירות המותרת לנסיעה בתורכיה היא 120 קמ"ש בכבישים המהירים, 90 קמ"ש בכבישים הראשיים ו-50 קמ"ש בעיר.

שירות חירום לרכבים:

מצב הכבישים בתורכיה הוא די ירוד, ותאונות קשות הן שכיחות. במקרה של תאונה אין להזיז את הרכב ויש לחכות למשטרת התנועה בטל' 154.
. The Turkish Touring and Automobile Club (tel: (212) 282 8140; website: www.turing.org.tr) provides insurance and advice for foreign drivers.כל המידע המפורט כאן בהמשך, לרבות בנוגע לביצוע, שינוי וביטול הזמנות, הינו בכפוף לתנאי השימוש ותקנון האתר וכן בכפוף לאישורו ולתנאי התקשרות עם ספק רלוונטי. למעט ההפניה למחלקת הלקוחות שלנו אין לראות במדיע המפורט בהמשך ייעוץ או הוראה לפעולה, הינו מידע התחלתי כללי בלבד, אנו לא נושאים באחריות כלשהי לדיוקו או שלמותו והשימוש במדיע זה הינו על אחריות המשתמש בלבד.

 • מדינת לקיחה:
 • תחנת איסוף:
   
 • בחר תאריך:
 • בחר שעה:
 • תחנת החזרה:
 • תאריך החזרה:
   
 • בחר שעה:
 • בחר מטבע:
 • גיל הנהג:

טלפון להזמנות 24 שעות: 077-8009010
אתרים שותפים